Joe Biden Yönetimi Kripto Para Birimlerini İzlemeyi Sıkılaştırıyor!

BTC Joe BidenJoe Biden yönetimi, kripto para analizini genişleterek artan fidye yazılımı saldırıları tehdidini daha da sıkılaştırmayı planlıyor.

Basın Sekreteri Yardımcısı, Joe Biden yönetiminin fidye yazılımı saldırılarından kaynaklanan hasarı azaltmak için makro çabaların bir parçası olarak kripto para birimi izlemeyi geliştirmeyi planladığını söyledi. Hükümetin eylemleri, ABD topraklarında art arda yapılan birkaç saldırıdan sonra geldi.

Fidye Yazılımı ve ABD Saldırıları

Fidye yazılımı saldırıları, bilgisayar korsanlarının dosya ve bilgilerini şifrelemek için bireylere veya kuruluşlara sızması anlamına gelir. Bunu yaparak kurbanların işlerini sekteye uğratıyorlar ve verilere yeniden erişim sağlamak için gerekli şifreleme araçlarını sağlamak için bir tür fidye ödenmesini talep ediyorlar.

Saldırganlar, ödemeleri ise Bitcoin (BTC) üzerinden istese de anonimliğe Monero (XMR) için birincil yöntem.

Bilgisayar korsanları, son birkaç ayda oldukça sık şekilde ABD merkezli kuruluşları hedef aldı. Kia Motors America'nın (KMA) bu tür saldırılara kurban gittiğini aktardı. Saldırganlar, ödemenin Bitcoin üzerinden yapılmasını talep etti ve toplam tutar 30 milyon doların üzerindeydi.

Daha da zarar verici olan DarkSide'ın, kötü şöhretli grubun Colonial Pipeline'ın Amerika Birleşik Devletleri'ndeki rafine petrol ürünleri dağıtımını sekteye uğrattığı, gaz kıtlığına, yüksek fiyatlara ve ülke çapında paniğe yol açtığı saldırısıydı. Bazı raporlara göre, grup son birkaç ay içinde bu ve benzeri saldırılardan 15 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

ABD Hükümeti Hasarı Azaltmak İstiyor

Dev et üreticisi JBS'ye yönelik bir saldırı da dahil olmak üzere bu tür saldırıların artan tehdidi, ABD hükümetini harekete geçmeye zorladı. Bir basın toplantısı 
esnasında yurtd ışında Air Force One Yardımcısı Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre “Ransomware mücadele yönetimi için bir önceliktir.” ifadelerinde bulundu.

İlginç bir şekilde, çok sayıda rapor Rusya'yı yukarıda belirtilen saldırılardan bazılarına karışmakla suçluyordu. Sonuç olarak Jean-Pierre, Beyaz Saray'ın "sorumlu devletlerin fidye yazılımı suçluları barındırmadığı mesajını" iletmek için Moskova ile "doğrudan ilişki kurduğunu" da ifade etti.

Başkan Biden şimdiden dört maddeden “hızlı stratejik inceleme” başlattı:

“Birincisi, fidye yazılımı altyapısının dağıtımı ve özel sektörle yakın çalışan aktörler. İkincisi, fidye aktörlerini barındıran ülkeleri sorumlu tutmak için uluslararası bir koalisyon kurmak. Üç, suç işlemlerini bulmak ve takip etmek için genişleyen kripto para birimi analizi. Dört, USG'nin fidye yazılımı politikalarını gözden geçirmek.”

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version