Bitcoin'de Kurumsal Alımları Ne Durumda? Kurumsallar BTC Almayı Bıraktı mı?


Lider kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı yazının yazıldığı sırada 56.000 dolar civarında hareket ediyor. Bitcoin değeri yılbaşından bugüne %93.28 artışıyla boğa koşusunda önemli bir yol kat eden BTC, kurumsalların Bitcoin almasıyla dikkatleri epey üzerine çekti. Bu yazımızda 12 Mart 2021'de anlık olarak kurumsalların Bitcoin alımları ne durumda CryptoQuant verilerine göre inceleyeceğiz.

Kurumsallar Bitcoin Almaya Devam Ediyor mu?

BTC: Coinbase Premium Index || Kaynak: CryptoQuant
Yukarıdaki CryptoQuant verilerine göre, kırmızı bölge (0.10) kurumsalların satın alımların zayıf olduğunu gösteriyor, mavi çizgiler kırmızı bölgelere geldiğinde kurumsal Bitcoin satın almayı tercih etmiyor demek. Yeşil bölge (-0.10) ise kurumsalların aşırı derecede Bitcoin almayı tercih ettiğini, risk iştahlarının arttığını yorumlayabiliriz.

CryptoQuant BTC: Coinbase Premium Index verilerine göre, anlık olarak 0.01 puanda bulunuyoruz. Bunun anlamı ise şu an kurumsalların BTC almayı tercih ettiğini, ancak bu oranın çok fazla olmadığını söyleyebiliriz. Ancak BTC fiyatları yükseldikçe kurumsalların kâr satışı yapabileceği ihtimallerini gözardı etmemek gerekiyor.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version