Cardano (ADA) İçin Geri Sayım Başlıyor! 31 Mart Önemli Tarih!

Cardano'nun 1.800'den fazla havuzdan oluşan topluluk ağı, proje tam Ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerledikçe, bir aydan daha kısa bir sürede blok üretiminin %100'ünden sorumlu olacak.

IOHK'ya ait federated nodes ağının başlatılmasından bir yıldan kısa bir süre sonra, Cardano Mart 2021'in sonunda tam ademi merkeziyetçiliğe ulaşacak. Bu noktada, halihazırda kurulmuş olan 1.800'den fazla topluluk havuzundan oluşan ağ tüm yeni blokların üretilmesinden sorumlu olacaktır.

Cardano tam Ademi Merkeziyetçiliği hedefliyor

Yaklaşan sözde D(= 0) gününde, popüler blockchain projesi Cardano'nun arkasındaki şirket olan IOHK, gelişimindeki en son dönüm noktasını vurgulayan bir gönderi yayınladı.

Cardano (ADA), bir aydan kısa bir süre içinde merkezileşme alanından tamamen uzaklaşmak istiyor. Gönderi , Shelley güncellemesinin Temmuz 2020'de yayınlanması üzerine geliştiricilerin, ağı, her bloğun IOHK'nın federated node ağı tarafından üretilecek şekilde oluşturduğunu açıkladı. Bu, kripto para birimi topluluğunda bazı karışıklıklara neden oldu, çünkü böyle bir yaklaşım “Ademi merkeziyetçiliğin antitezi " idi.

Buna ek olarak, Cardano'nun geliştiricileri, işlemlerin yüzde kaçının Genesis node'lar (d olarak adlandırılır) tarafından dönem başına 0.02 oranında işlendiğini düzenleyen parametreyi azaltan otomatik bir yeniden yapılandırma işlemi oluşturdular. Bu, her beş günde bir topluluk blok üretiminde %2'lik bir artış anlamına gelir.

Böylece, topluluk zaman içinde blok üretiminde daha önemli bir rol aldı ve bu da mevcut duruma yol açtı. Blokların sadece %12'si federated node'lar tarafından üretildi. Bu sayı, 31 Mart'ta sıfıra (D =0 gün olarak da bilinir) ulaşana kadar kademeli olarak azalmaya devam edecek.
Bunu yaptıktan sonra ağ, tamamen merkezi olmayan hale gelecektir.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version