Bitcoin'in Hedefinde 10.000 Dolar mı Var? 💥

Önceki hafta ABD - İran geriliminden etkilenip yükselen Bitcoin (BTC), ardından biraz düşerek 8.000 dolar seviyelerine geriledi. Dün gece Bitcoin'de yaşanan %5.50'luk yaşanan yükselişle 8.500 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Fiyat son 7 aydır sıkça bahsedilen uzun vadeli direnç seviyesi olarak bahsedilen alçalan kanal eğim çizgisinin tekrar üzerine çıktı. Bu hafta ikinci kez yaşanan olay tekrar 10.000 dolar seviyelerine dikkat çekti. Daha önce bu seviyeyi geçen Bitcoin uzun süre tutunamayıp tekrar düşüş trendine girmişti.

Uzmanlara göre, BTC 8.000 doların üzerindeki yerini sağlamlaştırabilirse eğer bir sonraki hedef 9.500 ve 10.000 dolar olarak belirlenebilir.

Bitcoin (BTC) şu an ki hali ile 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrediyor ve son hareket, 8.000 doların destek seviyesi olacağının sinyallerini veriyor. Uzmanlar 8.300 doların destek seviyesi olabilmesinin mümkün olduğunu ve yatırımcıların bu seviyeye dikkat etmeleri gerektiğini altını çiziyorlar.


Telegram'dan bizi takip etmeyi unutmayın!
Telegram Haber: https://t.me/KriptoSozlukTVHaber
Telegram Kripto Sözlük: https://t.me/KriptoSozlukTV
Telegram Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri: https://t.me/KriptoSozlukTVPiyasaMuhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version