Youtube'dan Kripto Para Videolarıyla İlgili Açıklama ❗❗❗

Google'a ait YouTube video platformu, birkaç gün önce yaşanan kripto para videolarını kaldırma olayının bir hatadan ibaret olduğunu açıkladı.
"Youtube Kripto Para Videolarını Kaldırıyor" haberinde duyurduğumuz gibi kısa bir süre önce YouTube, kripto para hakkında paylaşılmış olan videoları uyarı bile vermeden silmeye başlamıştı. Aradan geçen kısa sürenin ardından YouTube'dan açıklama gecikmedi. Youtube resmi ekibi, olayın kasıtlı bir hareket olmadığını attığı bir tweetle duyurdu.

YouTube resmi ekibi, videolar hakkında gelen şikayetleri değerlendirirken yaptıkları bir hatadan kaynaklı oluşan sorunun kısa bir süre içerisinde düzeltileceğini ve videoların en kısa zamanda yeniden yayında olacağını duyurdu. 

Kripto Para Sektörü İçin Anlamı Ne?

Google şirketine ait Youtube video paylaşım platformunda yaşanan bu olay, merkezi ve tekelleşmiş olan platformların kullanıcılarını ne kadar etkilediğini kanıtlar nitelikte olduğu da ortada. Birçok içerik üreticisi merkezi olmayan platformlara ihtiyaç duyduğunu ifade ediyor. Bakalım yakın zamanda bu alanda YouTube’a rakip olabilecek bir merkezsiz uygulama üretilecek mi?
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version