Sahte Tor Tarayıcısı 'Yıllarca' Bitcoin Çaldı!

Hacker'lar, hem kullanıcıları gözetlemek hem de Bitcoin'lerini çalmak için zararlı yazılımlarla dolu Tor Browser'ın bir sürümünü dağıtıyor.
BT güvenlik firması ESET'teki araştırmacılar tarafından keşfedilen trojanize edilmiş Tor, görünüşte göreceli olarak az miktarda Bitcoin'in kaybolmasına neden oldu.
ESET'in üst düzey kötü amaçlı yazılım araştırmacısı Anton Cherepanov, araştırmanın bilgisayar korsanları tarafından 2017'den bu yana kullanılan üç Bitcoin cüzdanı kullanıldığı söyledi.
Bu tür cüzdanların her biri fazla sayıda küçük işlem içerdiğini belirttiler.
Araştırma tamamlandığında, üç cüzdan 4,8 Bitcoin'in çalındığı belirlendi.
Sahte Tor tarayıcısının arkasındaki siber suçlular, uygulamalarını resmi Rus dili sürümü olarak sunmak için forumları ve pastebin.com'u kullanıyorlar.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version