Bitcoin Whitepaper’ı 11 Yaşında! Mutlu Yıllar!

Happy Birthday, Bitcoin!


31 Ekim 2019 Cadılar Bayramında, Satoshi Nakamoto tarafından yazılan Bitcoin Whitepaper’ın ortaya çıkışının 11. yılı kutlanıyor. Dünyanın ilk merkezsiz kripto para birimi olan Bitcoin'in ana hatlarını ortaya koyan belge 11 yıl önce yayınladı.

Satoshi, Bitcoin WhitePapper'ını ekleyerek şunları söyledi:
Tamamen eşler arası, tamamen güvenilir bir üçüncü taraf olmadan yeni bir elektronik para sistemi üzerinde çalışıyordum.

Ayrıca dün Bitcoin için bir ilk gerçekleşti; Bitcoin ağında madencilerin toplamına şimdiye kadar ödenen ücret tutarı tam olarak 1 milyar dolara ulaştı. Yine hatırlatmakta fayda var, bu işlemlerin tamamının merkezsiz sistem üzerinde gerçekleştirilmiş olması. Bu ücret, işlemleri başarıyla gerçekleştiren ve ağı koruyan madencilere ödendi. Bu ise durumu ayrı bir anlamlı kılıyor.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version