ABD'de Önemli 2 Veri Açıklandı! Şimdi Ne Olacak? Bitcoin'de Dalgalanmalar Devam Ediyor!


ABD’de Merakla Beklenen Tarım Dışı İstihdam ve İşsizlik Verileri Açıklandı

ABD'de tarım dışı istihdam verileri beklentilerin üzerinde geldi. 182 bin olan beklentiye karşın tarım dışı istihdam 272 bin olarak açıklandı. Bu durum, ekonominin henüz yeterince soğumadığına işaret ediyor. Ancak işsizlik verileri tam tersi bir tablo çizdi. Yıllık işsizlik oranı beklentiler %3.9 iken %4 olarak gerçekleşti.

Bitcoin’de Dalgalanma Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı, verilerin açıklanmasına dakikalar kala önce hızlı bir yükseliş yaşadı, ardından düşüşe geçti. En büyük kripto para birimi, açıklama öncesinde 71.800 dolara kadar çıkarken, açıklamanın ardından 71 bin doların altına geriledi.

Fed’in Faiz İndirimi Beklentisi Azaldı

Verilerin ardından vadeli piyasalarda Fed'in Aralık ayı öncesinde bir faiz indirimi yapma olasılığı düştü. Eylül ayı için faiz indirimi beklentisi %70'ten %55'e geriledi.

Bu gelişmeler, ABD ekonomisinin ve kripto para piyasalarının nabzını tutmak isteyenler için kritik öneme sahip. Ekonomik göstergeler ve piyasa tepkileri, yatırımcıların kararlarını şekillendirmede önemli rol oynuyor.

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version