Güney Kore'den Kripto Paralar Hakkında Vergi Kararı!

Güney Kore Ulusal Vergi Dairesi, 2022'den itibaren devralınan veya bağışlanan kripto para birimlerini vergilendirmeye başlayacağını açıkladı.

Güney Kore'nin kripto para birimindeki %20'lik vergisi bir yıl daha ertelenmiş olabilir, ancak Ulusal Vergi Servisi ajansı sektörden bir miktar gelir getirmeye kararlı. Bir haberde ajansın 2022'den itibaren devralınan veya bağışlanan dijital para birimlerini vergilendirmeye başlayacağı bildirildiUlusal Vergi Dairesi, bağışçılardan veya sevdiklerinden miras olarak kripto para birimleri alan kişileri hedef almaya başlayacak.

Bu vergilendirme, dijital para birimleri için planlanan %20 vergisinden ayrı olacak

Bu vergilendirme, 2.100 ABD doları ve üzeri dijital para birimleri için planlanan %20 vergiden ayrı olacak. İkincisi geçtiğimiz günlerde bir yıl daha ertelendi ve Ocak 2023'te yürürlüğe girecek. Devralınan kripto paraları vergilendirmek için vergi dairesi, mirasın başlama tarihinden veya bağış tarihinden önceki ve sonraki her ayın ortalama tutarına bakacak. Kore vergi dairesi, Büyük Dört borsa - Dunamu, Korbit, Coinone ve Bithumb tarafından belirtilen ortalama fiyatlara bağlı olarak kripto para birimlerinin fiyatını değerlendirecek.

Koreliler, ajansın web sitesinde aylık ortalama fiyatı kontrol edebilir

Mart ayından itibaren Koreliler, ajansın web sitesinde aylık ortalama fiyatı (Büyük Dört döviz fiyatından hesaplanan) kontrol edebilirler. Kore'de kripto para birimlerinin vergilendirilmesi yoğun bir tartışma altına girdi. 20 Milyon KRW2.5'in (2,100 ABD Doları) üzerindeki kripto para birimi karları üzerindeki %2,100 vergisinin Ekim 2021'te yürürlüğe girmesi planlanmıştı, ancak muhalefetin tutumu ile ertelendi.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version