New York Hükümet Çalışanı Yasa Dışı Kripto Para Madenciliği Nedeniyle Tutuklandı

new york bitcoin madenciliği tutuklama
New York'ta kıdemli hükümet çalışanı, iş ekipmanı kullanarak yasa dışı olarak kripto para madenciliği yapmak suçlamasıyla tutuklandı.

ABD New York'ta kıdemli bir hükümet çalışanı, iş ekipmanı kullanarak yasa dışı olarak kripto madenciliği yapmak suçlamasıyla tutuklandıFaaliyetleri nedeniyle New York Eyaleti hükümetine 6.000 dolara mal olan durum ve suçlarıyla bağlantılı olarak 15 yıl hapis cezasına çarptırılabileceği iddia ediliyor. Christopher Naples, son yirmi yıldır Suffolk County'deki taşra memurunun ofisinde bilgi teknolojisi süpervizörüydü.

Napoli'nin blok ödül madenciliği için 46 cihaz kurduğu iddia ediliyor

AP News tarafından hazırlanan bir  rapora göre, Napoli'nin New York Riverhead'deki bölge merkezinde kripto para madenciliği için 46 cihaz kurduğu iddia ediliyor. AP News, madencilik ekipmanını “kullanılmayan bir elektrik duvar paneli veya döşeme tahtalarının altı” gibi kolayca erişilemeyen yerlere yerleştirdiğini bildirdi. Bu cihazlardan bazıları en az Şubat 2021'den beri çalışıyor. Bölge savcılığı, bir ihbar aldıktan sonra 42 yaşındaki zanlıyı soruşturmaya başladı. Newsday'in bildirdiğine göre, ofisin bulunduğu binanın koridorlarına güvenlik kameraları yerleştirdi.

Yavaş internet bağlantısından şikayet ediliyordu

Soruşturma suçlarını ortaya çıkarmadan önce, Napoli ile aynı binada çalışan bölge çalışanları yavaş internet bağlantısı ve rahatsız edici klimadan şikayet ediyorlardı. “Cihazların kapatılmasından saatler sonra odadaki sıcaklık 20 derece düştü. Yapılan bu yasa dışı kripto para madenciliği sadece vergi mükelleflerinin binlerce dolar parasına mal olmadığı, aynı zamanda bölgenin altyapısını da riske attığı ifade ediliyor. Zanlı geçen Çarşamba günü, yetkililere teslim oldu ve kamu yolsuzluğu, hırsızlık, resmi görevi kötüye kullanma ve bilgisayara izinsiz girmekle suçlandı.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version