Bitcoin Düşüşünün Sebebi Kurumsallar mı? Kurumsallar ve Madenciler BTC Satıyor mu? 7 Eylül Bitcoin Zincir Analizi

btc analiz
Kriptosozluktv.com - BTC fiyatı 52.000 dolarlardan agresif bir düşüşle resmen neredeyse 10.000 dolar kadar düşerek 42.850 dolarlara kadar geriledi. Bitcoin yazının yazıldığı sırada 47.000 dolar civarında hareket ediyor. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değil, tamamen bilgi vermek amaçlıdır.

Kurumsallar BTC Satıyor mu?

7 Eylül 2021 tarihinde kurumsalların BTC iştahına baktığımızda ise yazının yazıldığı sırada kurumsalların Bitcoin sattığını gözlemliyoruz.
bitcoin analiz
Yukarıdaki CryptoQuant verilerine göre, yeşil çizgi alım bölgesini gösterirken (0.15) kırmızı bölge ise (-0.15) kurumsalların BTC satın alımlarının aşırı zayıf olduğunu hatta satışları oldukça fazla gösteriyor. Veriler Bitcoin'in fiyatının düşüşüyle orantılı olarak -3.09'a kadar düşüş olduğunu, -0.15 güvenli bölgesinin epey altında olduğunu gösteriyor. CryptoQuant BTC: Coinbase Premium Index verilerine göre, kurumsallar tarafında yazının yazıldığı sırada agresif bir satış mevcut.

Bitcoin Madencileri de BTC Satıyor mu?

Bir başka kritik metrik olarak kabul edilen CryptoQuant'ın BITCOIN MPI verileri, madencilerin elinde bulundurdukları Bitcoin'leri satıp satmadığına dair verileri bizlere sunarken 7 Eylül 2021 grafiklerin 2 seviyesinin epey altında kalmaya devam ettiğini ve yazının yazıldığı sırada madencilerden satışlar gelse de -0.37 seviyesinde olduğunu, madenci tarafınında BTC fiyatı konusunda bir tedirginlik olmadığı ve madencilerin elinde bulunan Bitcoin (BTC)'lerin kurumsallar tarafından gelen satışlar kadar çok olmadığını  söyleyebiliriz.
btc analiz
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version