Poly Network Saldırısının Arkasındaki Hacker, Çalınan Paraları Geri mi İade Ediyor?

poly network hackPoly Network saldırısının arkasındaki hacker(lar), çalınan kripto para birimlerini iade edeceklerini ve güvenli bir çoklu imza cüzdanı istediklerini söyledi.

Zincirler arası protokol Poly Network'ün 600 milyon dolarlık devasa bir saldırının ardından Poly Network hacker'ı, çalınan kripto para birimi fonlarını iade etme isteğini iddia etti.

Çarşamba günü saat 7:00 TSİ'de bilgisayar korsanı, gömülü bir işlem mesajında ​​"fonu iade etmeye hazır olduklarını" belirterek kendilerine bir Ethereum işlemi gönderdi.

Bir sonraki mesajda bilgisayar korsanı, parayı Poly Network'e iade etmek için çok imzalı bir cüzdan adresi istedi. “Poly ile bağlantı kurulamadı. Güvenli bir multisig cüzdan lazım” olduğumu ifade etti.

Poly Network'ün Twitter hesabı Çarşamba günü bir güncelleme yayınladı ve hacker'ın çalınan fonları ağa geri göndermesi için üç ayrı cüzdan adresi sağladı.

Zincirler arası geliştirici projesi O3 Labs, Poly Network'ün devasa merkezi olmayan finans (DeFi) saldırısının arkasındaki kişinin beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanı olabileceğini öne sürdü.

Poly Network, Salı günü Ethereum, Binance Chain ve Polygon ağından kaldırılan varlıklardan büyük bir saldırı yaşadı. 600 milyon dolarlık saldırı, bugüne kadarki en büyük DeFi saldırısı oldu.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version