İsrail İstihbarat Teşkilatı Mossad Kripto Para Uzmanı Arıyor

mossad kripto para
İsrail'in ulusal istihbarat teşkilatı Mossad, fintech alanında en az üç yıllık deneyime sahip kripto para birimleri uzmanı için bir iş ilanı yayınladı.

Aday, belirtilen gereksinimlere göre "fintech, e-ticaret, DEF ve dijital para birimleri dünyasında derinlemesine teknolojik anlayışa ve uzmanlığa" sahip olmalıdır.

Ancak bu hareketin arkasındaki nedenin, birçoğu tamamen anonim ödemeler sunduğundan istihbarat ajanlarına ödeme yapmak. Bitcoin ve kripto para birimleri aracılığıyla ekipman satın almak olduğu iddia ediliyor

Gizli operasyonların ve istihbarat toplamanın bir norm olduğu Mossad gibi bir ajans için mali gizlilik çok önemli olabilir.

Kripto paralara olan bu ani ilgi, İsrail'in mevcut terörle mücadele faaliyetlerinden de kaynaklanmış olabilir. Bu yılın Haziran ayında, İsrail ordusu ile Hamas arasındaki savaşın ortasında, ülkenin Ulusal Terörle Mücadele Finansman Bürosu, 84 kripto adresine el konulmasını emretmişti.

Geçen yıl yayınlanan bir ICD-ICT raporuna göre, hem Hamas'a hem de İran'a bağlı al-Nasser Salah al-Deen Tugaylarına bağlı olduğu iddia edilen cüzdanlar, dört yıllık bir süre içinde neredeyse 3.370 BTC toplamayı başardı.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version