CoinGecko Verilerine Göre Bu Hafta En Çok Yükselen Kripto Para Kategorileri

coingecko

Dünyanın en büyük kripto para listeleme platformlarından biri olan CoinGecko verilerine göre, bu hafta en çok yükseliş gösteren kripto para kategorilerinde Gaming Coin'ler ön plana çıkıyor. Gamig kategorisi son 7 günde %90.5 yükseliş yaşadığını görüyoruz. Gaming kategorisine örnek kripto para birimleri ise son 7 günde %89.5 yükseliş yaşayan Axie Infinity (AXS) ve %28.4 yükselen Enjin Coin (ENJ). Gaming kategorisini ise 2. sırada son 7 günde %73.2'lik bir yükselişle Analytics kategorisi takip ediyor. Listemizin 3. sırasında Injective Protocol, Perpetual Protocol gibi popüler kripto para birimlerini içerisine kapsayan Perpetuals Coin'ler geliyor. 

CoinGecko'nun piyasa değeri bakımından son 7 günde en çok yükselen kripto para birimi kategorilerinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu hafta ilk 10'daki sıralamada olan kripto para kategorisinin listesine de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca kripto para kategori sıralaması, son 7 günlük yükselişe göre sıralanmaktadır. Bazı kripto para birimleri birkaç kategoride çakışabilir.

coingecko
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version