Son Günlerde Dünyada ve Türkiye'deki En Popüler Kripto Paralar!

CoinGecko


Geçtiğimiz günlerde BTC'nin hareketleri düşüş yönlü oldu ve Ocak ayından beri ilk defa 30.000 doların altına düşen Bitcoin fiyatı yazının yazıldığı sırada 33.400 dolar civarında işlem görürken piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum fiyatı 2.090 dolar civarında hareket ediyor.

Kripto paralarda düşüş rüzgarı olsa da yatırımcıların kripto paralara olan ilgisi devam ediyor.

CoinGecko'dan gelen verilere göre hem Türkiye'de trend durumda olan kripto paralar hem de dünya genelinde en çok aranan kripto paraları sizler için sıralayacağız.

CoinGecko'dan gelen verilere göre, dünya genelinde son günlerdeki en popüler 30 kripto para listesi şu şekilde;

Axie, Infinity, Shiba Inu, KuCoin Token, Smooth Love Potion, Polygon, Binance Coin, Covalent, ECOMI, BarnBridge, Terra, PancakeSwap, Ethereum, YIELD App, Bitcoin, Synthetix Network Token, Aave, SafeMoon, Solana, Muse, Enzyme, Harmony, The Sandbox, Cardano, Compound, Mina Protocol, Dogecoin, Kusama, Polkadot, WaultSwap ve Olympus.

Coingecko verilerine göre Türkiye'de ise en çok aranan ilk 15 kripto para birimi ise şu şekilde:

Julswap, Shiba Inu, Covalent, Truefeedback Token, Bitcoin, WaultSwap, Mina Protocol, CateCoin, MacaronSwap ve Binance Coin.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version