Bu 30 Kripto Para Birimine Dikkat! Popülerliği Artan Kripto Paralar Hangileri?

coingeco


14 Nisan 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.865 dolara ulaşan Bitcoin ve her kripto para birimi ciddi oranlarda bir düşüşler yaşadı. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 39.150 dolarken piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum fiyatı 2.477 dolar civarında hareket ediyor.

Piyasada genel bir düşüş sonrası az da olsa yükselişler gerçekleşse de yatırımcıların kripto paralara olan ilgisi devam ediyor. Sizler için bu yazımızda CoinGecko'dan gelen verilere göre hem Türkiye'de trend durumda olan kripto paralar hem de dünya genelinde en çok aranan kripto paraları sizler için sıralayacağız.

CoinGecko'dan gelen verilere göre, son günlerde tüm dünyada trend durumunda olan 30 kripto para listesi şu şekilde;

CumRocket, Polygon, Mina Protocol, Automata, Shiba Inu, Solana, Kusama, Gitcoin, Binance Coin, Seedify.fund, Bitcoin, Ethereum, PancakeSwap, SafeMoon, Curve, DAO Token, PolyDoge, WaultSwap, Theta Fuel, Quickswap, Terra, Dogecoin, Convex Finance, Polkadot, Cardano, Hyve, Wootrade Network, My Neighbor Alice, Aave, Telcoin, Fetch.ai.

Coingecko verilerine göre Türkiye'de en popüler ilk 10 kripto para birimi ise şu şekilde:

Automata, Mina Protocol, Avalaunch, Cumrocket, Shiba Inu, Tronpad, Bitcoin, Seedify.fund, XRP ve Gitcoin.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version