El Salvador'un Başkanı, Bitcoin Cüzdanı Çıkaracağını Duyurdu!


El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, vatandaşların indirdikten sonra 30 dolar alacağını söyleyerek ülkenin resmi Bitcoin dijital cüzdanını açıkladı.

24 Haziran'da yayınlanan yerel basında çıkan bir habere göre El Salvador, BTC ve diğer para birimleri için resmi bir dijital cüzdan yayınlayacağını duyurdu. Cüzdan, ülkede Bitcoin'in yasal olarak onaylanmasının ardından geldi. Yeni dijital cüzdanın adı Chivo ve para biriminin günlük kullanımının temelini oluşturacak.

Kullanıcılar uygulamayı indirdikten sonra hükümet 30 dolar değerinde BTC verecek

Bitcoin'i yasal olarak kabul etme çabalarına öncülük eden Başkan Nayib Bukele, bir konferans sırasında kullanıcılar uygulamayı indirdikten sonra hükümetin 30 dolar değerinde BTC vereceğini söyledi. Açıklamasında, günün herhangi bir saatinde yapılabilecek havaleler ve aracısızlaştırma gibi Bitcoin kullanmanın faydalarından da bahsetti. Chivo hem Android hem de iOS'ta mevcut olacak. Dijital cüzdan, piyasadaki diğer dijital cüzdanlarla da uyumlu olacağı ifade ediliyor.

El Salvador 30 dolar

El Salvador, küresel regülatörlerin yardımı olsun veya olmasın, Bitcoin konusunda ilerlemeye hevesli

Resmi dijital cüzdan Chivo'nun piyasaya sürülmesi, Güney Amerika ülkesinin Bitcoin konusunda ilerlemeye çok hevesli olduğunu açıkça gösteriyor. Daha önce El Salvador, BTC'yi yasal olarak kabul etme kararı nedeniyle küresel regülatörlerden eleştiriler aldı. Dünya Bankası, El Salvador'un Bitcoin'e geçişine yardım etmeyi reddetti. Ancak, El Salvador'un çabalarını etkilemedi. Güney Amerika ülkesi, küresel regülatörlerin yardımı olmadan geçişi sürdürüyor. Paraguay, El Salvador'un liderliğini takip edeceğini ve Bitcoin'i yasal kabul etmek isteyen bir yasa tasarısı sunacağını da duyurdu.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version