Son Günlerde Dünya'da ve Türkiye'de En Popüler Kripto Paralar Hangileri?

coingecko


Son günlerde kripto para piyasasındaki düşüşle birlikte hemen hemen her kripto para birimi ciddi oranlarda değer kaybı yaşarken lider kripto para birimi Bitcoin 30.050 dolara kadar geriledi. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 36.415 dolarken piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum fiyatı 2.542 dolar civarında hareket ediyor.

Piyasada genel bir düşüş sonrası az da olsa yükselişler gerçekleşse de yatırımcıların kripto paralara olan ilgisi devam ediyor. Sizler için bu yazımızda CoinGecko'dan gelen verilere göre hem Türkiye'de trend durumda olan kripto paralar hem de dünya genelinde en çok aranan kripto paraları sizler için sıralayacağız.

CoinGecko'dan gelen verilere göre, Türkiye'de 22 - 28 Mayıs 2021 arasında trend durumunda olan 30 kripto para listesi şu şekilde;

Polygon, Shiba Inu, Pancake Bunny, PancakeSwap, Terra, Binance Coin, SafeMoon, Solana, Quickswap, Bitcoin, Gitcoin, Internet Computer, Ethereum, Cardano, saffron.finance, FEG Token, Dogecoin, Polkadot, THORChain, Chainlink, Cardstarter, PolyDoge, Sushi, Energy Web Token, Kusama, GeroWallet, Aave, Polkastarter, Tenset, Mdex.

Coingecko verilerine göre en çok aranan ilk 10 kripto para birimi ise Türkiye ile kısmen benzerlikler gösteriyor. İşte en çok aranan kripto para birimler:

Shiba Inu, Bitcoin, Atletico Madrid Fan Token, XRP, IDEX, Safemoon, Pundi X, PancakeSwap, Polygon, Truefeedback Token
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version