Son Günlerde Türkiye ve Dünya'da En Popüler Kripto Para Birimleri!

Kripto Para


Genel piyasa düşüşüyle birlikte hemen hemen her kripto para birimi ciddi oranlarda bir düşüş yaşarken lider kripto para birimi Bitcoin 47.610 dolara kadar düşüş gerçekleştirdi. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 49.670 dolarken piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum fiyatı 2.265 dolar civarında hareket ediyor.

Piyasada genel bir düşüş sonrası az da olsa yükselişler gerçekleşse de yatırımcıların kripto paralara olan ilgisi devam ediyor. Sizler için bu yazımızda CoinGecko'dan gelen verilere göre hem Türkiye'de trend durumda olan kripto paralar hem de dünya genelinde en çok aranan kripto paraları sizler için sıralayacağız.

CoinGecko'dan gelen verilere göre, Türkiye'de 17 - 23 Nisan 2021 arasında trend durumunda olan 30 kripto para listesi şu şekilde;

Dogecoin, Binance Coin, PancakeSwap, VeChain, Solana, Chainlink, Ampleforth Governance Token, Alien Worlds, Ethereum, Ampleforth, Bitcoin, Injective Protocol, Mirror Protocol, BitTorrent, Cosmos Cardstarter, Verasity, Nano, Polygon, Exeedme, Band Protocol, ECOMI, Cardano, Polkadot, WINk, Bridge Mutual, TRON, XRP, Chiliz ve son olarak Terra.

Coingecko verilerine göre en çok aranan ilk 15 kripto para birimi ise Türkiye ile benzerlikler gösteriyor. İşte en çok aranan kripto para birimler:

Ampleforth Governance Token, PancakeSwap, Solana, Pirate Chain, Binance Coin, Dogecoin, Injective Protocol, Bitcoin, Ethereum, VeChain, BitTorrent, Ampleforth, XRP, Cardano, WINk
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version