Putin'den Önemli Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması! Yeni Düzenlemeler Gelebilir!

rusya putin btc
Rusya Devlet Başkanı, başsavcı ofisi ile bir toplantı düzenledi; Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili yasa dışı faaliyetleri önlemek için önlemler alınacağı ifade edildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümet yetkililerini yasa dışı faaliyetlerde kripto para birimlerinin artan kullanımına karşı mücadeleye katılmaya çağırdı. Kremlin'in resmi sitesinde yayınlanan bir transkripte göre Putin, Genel Savcılığın mali izlemeyi güçlendirmeye devam etmesi gerektiğini düşünüyordu. Başta lider kripto para birimi Bitcoin ve diğer altcoin'ler popülerliğini yükseltmeye devam ederken, bazı ülkeler kripto para birimleri üzerine düzenlemeler yapmaya çalışıyor.

"Suçlular giderek daha fazla kripto para kullanıyor"

Rusya Devlet Başkanı, “Bir nokta daha var - oldukça yeni, ancak önemli: kripto paraların yasa dışı uluslararası hareketini bastırmak için ek önlemler almak. Suçlular kripto para birimlerini giderek daha fazla kullanıyor ve bunun kesinlikle finansal izleme de dahil olmak üzere diğer bölümlerden meslektaşları ile yakından ilgilenilmesi gerekiyor. Finansal İzleme veya Rosfinmonitoring, kara para aklamayla ilgili tüm konuları denetlemekten sorumlu Rus hükümet kuruluşudur. Açıklanan tutanağa göre, Putin'in başsavcılığa yaptığı toplantı 2020'de çalışma sonuçlarını gözden geçirmek için yapıldı.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version