Elon Musk'ın Tesla'sı 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Aldı! Tesla BTC İle Ödeme mi Kabul Edecek?

SEC dosyalarına göreTesla, bugün 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Tesla tarafından yapılan açıklamaya göre, Bitcoin'i "Nakit gelirimizi daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek ve daha fazla esneklik” için satın alındığı ifade edildi. Tesla, satın alma işlemine ek olarak, ürünleri karşılığında Bitcoin cinsinden ödemeleri de kabul etmeye başlayacağını söyledi. Bu, Tesla’yı Bitcoin’i ödeme birimi olarak kabul eden ilk büyük otomobil üreticisi yapacak.

Tesla’nın duyurusunu takiben Pazartesi günü Bitcoin fiyatları yeni zirvelere yükseldi ve en az 44.800 dolara ulaştı. Tesla hisseleri %2′den fazla arttı. Tesla, SEC dosyalamasında Bitcoin fiyatının değişkenliği konusunda yatırımcıları uyardı.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version