J.P. Morgan Analistlerinden Muazzam Seviyede Bitcoin Tahmini!

J.P. Morgan Analistlerinden Muazzam Seviyede Bitcoin Tahmini!
Bitcoin devasa rallisine devam ederken birçok büyük banka kripto para birimine dikkat veriyor. JPMorgan'daki analistler, Bitcoin'in 146.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyorlar.

Önde gelen ABD bankası JPMorgan'daki stratejistler, rakamları hesaplıyor ve Bitcoin (BTC) altın gibi geleneksel değer varlıkları deposuyla karşılaştırıyor. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, Bitcoin'in yaklaşık 580 milyar dolar olan mevcut piyasa değerinin 146.000 dolarlık teorik bir fiyat oluşturmak için 4.6 kat artması gerektiğini öne sürdüler. Bloomberg raporuna göre, bu, borsada işlem gören fonlar veya külçe ve paralar aracılığıyla altın için yapılan toplam özel sektör yatırımıyla eşleşecek.

Bitcoin, kurumsal yatırımcılar için Altın'la rekabet ediyor

JPMorgangeçen yıl Kasım ayında, firmadaki analistlerin Bitcoin'in kurumsal yatırımcılar için altınla rekabet ettiğinden on kat daha fazla yükselebileceğini öne sürdüklerinde benzer bir tahminde bulunmuştuABD Bankası'nın son öngörüsü, 'alternatif' bir para birimi olarak Altın'ın dışına çıkmanın uzun vadede Bitcoin için büyük bir artı ifade ettiğini ekledi. Bununla birlikte, JPM stratejistlerine göre, kripto para birimi ile altın arasındaki dalgalanmalarda bir yakınsama olması muhtemel olmadığından, bu birkaç yıllık bir süreç olacak ifadelerinde bulundular.

Bitcoin'in fiyatı bu yıl 146.000 dolara ulaşabilir

JPMorgan'daki analistler, 146 bin doların üzerindeki teorik Bitcoin fiyat hedefinin uzun vadeli bir hedef ve dolayısıyla bu yıl için olağan bir fiyat hedefi olmadığının kabul edilmesi gerektiği anlamına geliyor. Kripto para ile bazen yakın, bazen uzak bir ilişkisi olan Wall Street bankası, Grayscale's Bitcoin Trust gibi kurumsal cüzdanlarda ve fonlarda artışla birlikte Bitcoin fiyatlarında uzun vadeli bir ilerleme tahmin ediyor.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version