Rusya Bitcoin (BTC)'i Mülk Olarak Tanıyabilir!

rusya bitcoin
Rusya başbakanı Mikhail Mishustin, hükümetin kripto para birimini mülk olarak tanımak için mevcut yasaları değiştirme planlarını ana hatlarıyla açıkladı.

Yakın tarihli bir hükümet toplantısında, Rusya Başbakanı Mikhail Mishustin, Rusya'nın koronavirüs salgınının yayılmasına karşı savaşmak için diğer girişimlerin yanı sıra kripto para birimi düzenleme planlarından bahsetti. Çeşitli çözümlerin ana hatlarını belirledikten sonra Mishustin, Rus hükümeti "Başka bir çözüm kripto para birimleriyle ilgili" dedi. "Bu nispeten yeni bir araç ve ilginin sürekli arttığını" ekledi. Rus hükümeti, kripto para birimini ülkede mülk olarak görecek.

Milletvekilleri arasında Bitcoin'i vergilendirilebilir mülk olarak ele almak için tartışmalar oldu, ancak henüz resmi değil

Rusya Başbakanı, "Hükümet, bu pazarın gelişimini medeni bir yönde yönlendirmeyi planlıyor, böylece bu tür varlıkların sahiplerinin haklarını ve çıkarlarını koruyabilmesi ve gölge planların oluşturulması zor olacaktır." Dijital finansal varlıkların mülk olarak tanınacağını ve sahiplerinin herhangi bir yasa dışı eylem durumunda yasal korumaya güvenebileceklerini ve mülkiyet haklarını mahkemede savunabileceklerini sözlerine ekledi. Rusya'daki farklı mahkemeler, kripto para biriminin mülk olarak tanınması konusunda kendi kararlarını verdi.

Kripto para regülasyonları gri alanda

Çoğu ülkedeki kripto para birimi regülasyonları, kanun yapıcılar yönergeler yayınlamaya ve düzenlemeler önermeye devam etse de gri alanda kalmaya devam ediyor. Kripto para ile ilgili düzenlemeler, dünya çapındaki regülatörler yeni ortaya çıkan alanla mücadele etmeye çalışırken kripto para topluluğunda sıcak bir konu olmaya devam ediyor. Ancak, milletvekilleri ve mali düzenleyiciler, kararların kamu yararına alınmasını sağlamak için çalışıyorlar. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gelecek yıl kripto para birimini düzenleyecek olan kripto para tasarısını Ağustos ayında imzalamıştı.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version