Monero İçin Önemli Güncelleme!

Monero İçin Önemli GüncellemeMonero geliştiricileri tarafından Eylül ayında duyurulan düğüm yazılımının yeni sürümü "Oxygen Orion"ı içerisinde bulunduran yeni bir ağ güncellemesi gerçekleşti. Toplamda üzerinde 30 kişinin çalıştığı güncelleme, gizlilik odaklı kripto para birimi olan Monero'nun performansının arttırılmasına dair önemli yenilikleri bünyesinde barındırıyor.

Yeni güncellemeden dikkat çeken detaylar, kompakt bağlanabilir spontane anonim grup (CLSAG) özelliği oldu. Monero'ya göre CLSAG, işlem gizliliğini korurken boyutunu yüzde 25 azaltacak ve işlem süresini yüzde 10 iyileştirecek.

Geliştiriciler şu ifadelerde bulundu:
CLSAG, yüksek güvenlik ile daha küçük ve hızlı işlemleri mümkün kılıyor.
Yeni güncelleme sonrasında, CLSAG'e ek olarak özellikle de kullanıcıların IP adreslerini gizlemekten sorumlu Dandelion ++'a ilişkin güvenlik iyileştirmelerini de bünyesinde barındırıyor.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version