Ethereum'dan Müthiş Kazanç!


Ethereum madencileri, Eylül ayında işlem ücretleri yoluyla toplu olarak 166 milyon dolarlık para kazandılar.

Bir madenci blok zincirinde kripto para birimi işlemlerini işlemek için ödeme alır. Ethereum madencileri bunu özellikle çok iyi biliyorlar çünkü geçen ay işlem ücretlerinden 166 milyon dolarlık bir rekor kırdılar. Bununla birlikte, Bitcoin madencileri 26 milyon doları zar zor toplayabildi.

Ethereum Madencileri Eylül'de Bitcoin Madencilerinden 6 Kat Daha Fazla Para Kazandı

Veri sağlayıcısı Glassnode'dan gelen veriler, en popüler altcoin olan Ethereum'da çalışan madencilerin Eylül ayında ETH işlemlerini gerçekleştirerek 166 milyon dolar kazandıklarını gösteriyor. BKripto para piyasa verilerini sağlayan firmanın işaret ettiği gibi, Ağustos ayına göre %7'lik bir değerlenme ve tüm zamanların en yüksek seviyesi.


Karşılaştırıldığında, Bitcoin madencileri geçen ay işlem ücretlerinden yalnızca 26 milyon dolar kazandı. Hızlı bir matematik işlemiyle, Ethereum madencilik bloklarının, BTC'ye göre gas ücretleriyle 6 kat daha fazla komisyon aldığını ortaya çıkarıyor.

Yükselen işlem ücretleri de Ethereum'un madencilik hashrate'inde bir yükselişe yol açtı

Artan DeFi Aktivitesi

Ethereum'un merkezi olmayan finans ekosistemi, Eylül ayında dalgalı bir performans sergiledi. Bununla birlikte; Uniswap, Maker, Aave, WBTC gibi en iyi DeFi protokollerinin artan popülaritesi, toplam değeri kilitli sayıları 11 milyar dolara yükseltti.

DeFi
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version