Güney Kore'de Kripto Para Dolandırıcılığı!

Güney Kore'de Kripto Para Dolandırıcılığı
Yaklaşık 1000 yatırımcı, onlardan yüz milyonlarca dolar çaldığı iddia edilen bir kripto para piramit şeması operatörünü şikayet etti.

Güney Koreli yetkililer, kripto paralarla ilgili Ponzi planının kurbanı olduğunu iddia eden 950 yatırımcının yaptığı şikayeti araştırıyorlar. TV Chosun raporunda göre, Güney Kore polisi 160 bireyin Futurenet olarak bilinen edilen dolandırıcılık haberlerinin gerçekliğini araştırıyor. Futurenet ekibinin aynı zamanda ülkedeki yüzlerce yatırımcıdan yaklaşık 20 milyar won (16.66 milyon $) çaldığı ve parayı kripto para birimi kullanarak aktardığı şüphesi var.

Soruşturma hâlâ başlangıç aşamasında

Güney Kore'de iddia edilen kripto para piramit planı kurbanlardan yaklaşık 20 milyar won (16.66 milyon $) çaldı. Mağdurlar, başlangıçta kripto para birimleri kullanarak bir "reklam paketi" satın alarak kandırıldıklarını iddia ediyorlar. Satın alma sonucunda hiçbir reklam alınmadı. Rapor, Seul Seocho Karakolundan bir polis memurunun soruşturmanın “hala başlangıç aşamasında” olduğunu söyledi, bu nedenle ilgili yapı veya kripto para birimleri hakkında daha fazla ayrıntı bilinmiyor.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version