Ethereum Adreslerinde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi!

Ethereum Adreslerinde Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi
Ethereum'un popülaritesi yatırımcılar arasında büyümeye devam ediyor, çünkü en az 0.1 ETH'ye sahip olan EOA adreslerinin sayısı son zamanlarda üç milyonu aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Ethereum Yükseliyor


Kripto para birimi analiz şirketi Glassnode , en az 0.1 ETH içeren Ethereum adreslerinin sayısı ile ilgili verileri gösterdi. Bilgilere göre, bu tür adresler yılın başından bu yana %10,9 arttı. Bu nedenle, “ilk defa üç milyonu geçti”. Bunun yalnızca harici hesaplar (EOA'lar) için geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Yukarıdaki grafik, bu tür adreslerin en önemli artışının 2017 ortasından 2018 başlarına kadar 500k'ın altından 2.5 milyona kadar fırladığını gösteriyor. Bu dönemde, Ethereum, ICO patlaması nedeniyle kripto para yatırımcıları arasında özellikle popüler hale gelmişti.

Bir başka zorlayıcı korelasyon, Ethereum adreslerinin en az 0.1 ETH bakiyesiyle hızlı bir şekilde yükselmesi ile varlık fiyatı arasında o sırada meydana geldi. 2017 sonu ve 2018 başı parabolik fiyat artışı sırasında ve bu tür adreslerin büyümesinin ortasında, Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 dolar seviyesine ulaştı.

İlginç bir şekilde, o zamandan bu yana önemli ölçüde düşmesine rağmen, bu adreslerin sayısı 2020'de tekrar artmaya başlamadan önce birkaç yıl boyunca nispeten sabit kaldı. 
Sıfır olmayan Ethereum adreslerinin sayısı Ocak 2018'deki fiyat zirvesinden bu yana da hızla artıyor.

Kurumsal Yatırımcılar Kabul Ediyor

Öncelikli olarak kurumsal yatırımcılara hizmet veren şirket olan Grayscale Investments, piyasa değeri ile ikinci çekirdek kripto para birimine olan ilginin arttığını doğrulayan veriler de sundu.

İlk olarak son araştırmalar, firmanın 2020'de tüm müşterilerinin taleplerini karşılamak için tüm madencilik eterlerinin yaklaşık %50'sini satın aldığını gösterdi. İlginçtir, Grayscale müşterileri hizmet için daha fazla ödeme yapmayı umursamıyor.

Tüm bu veriler Ethereum yatırımcılarının, ETH 2.0'ın lansmanına hazırlanırken ciddi gelişmeler olmasını bekleyip beklemediği sorusunu gündeme getiriyor. Uzun zamandır beklenen yükseltmenin piyasaya sürülmesi, mevcut proof-of-work konsensüs algoritmasından proof-of-stake'e geçişi gösterecektir. Bu nedenle, Ethereum ölçekleme ve güvenlikle ilgili devam eden sorunları düzeltmeyi amaçlamaktadır.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version