Eski PBoC yetkilisi, Dijital Yuan'ın Arka Uç Mimarisinin Tamamlandığını Açıkladı

Eski PBoC yetkilisi, Dijital Yuan'ın Arka Uç Mimarisinin Tamamlandığını Açıkladı
Çin Halk Bankası'nın eski başkan yardımcısı, Çin'in merkezi dijital para biriminin arka uç mimari gelişimini tamamladığını açıkladı.

Çin Halk Bankası Sosyal Güvenlik Fonu Ulusal Konseyi'nin eski başkan yardımcısı Wang Zhongmin, Çin'in merkez bankası geri dijital para biriminin arka uç mimari gelişimini tamamladığını açıkladı. Eeski üst düzey PBOC resmi Wang gelişimini açıklandı 2020 Fintech Forum Tencent Fintech Araştırma Enstitüsü ve Pekin Fintech 50 Forumu tarafından düzenlenen. Çin şu anda dört çok ülkedeki dijital yuanını birkaç çok uluslu şirketle işbirliği yaparak test ediyor.

Salgın dijital para alanındaki rekabeti artırdı

Halihazırda var olan ve geliştirilmekte olan çok sayıda kripto para birimi ile Çin, bu para birimlerinin merkezi dijital para birimleriyle birlikte varolabileceği bir ödeme altyapısı oluşturmaya çalışıyor. Eski PBoC yetkilisi böyle bir sistemin daha sağlıklı rekabet ve işbirliği için dijital para alanında bir ortam yaratacağına inanıyor. Wang'a göre, devam eden küresel salgın dijital para alanında daha fazla teknoloji devi ile rekabeti artırdı ve hükümetler daha iyi bir dijital ödeme altyapısı oluşturmakla ilgileniyor.

Dünyadaki merkez bankaları CBDC'leri araştırıyor

Çin, DCEP olarak adlandırılan merkezi bir dijital para birimi geliştiren ilk büyük ülke olmaya hazırlanıyor. Çin, CODİD 19 sonrası uyarıcı sunmak için CBDC verme sürecini hızlandırmak istiyor. Ancak, Çin Halk Bankası, CBDC üzerinde aktif olarak çalışan tek merkez bankası değil. Dünyadaki diğer bazı bankalar kendi CBDC'lerini yaratmaya çalışıyorlar. İtalyan Bankacılık Birliği, Avrupa Merkez Bankası tarafından desteklenen dijital para birimini kullanma konusundaki ilgilerini dile getirmişti. Ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin farklı düşünüyor. Ülkelerin sınırların ötesinde faaliyet gösterdikleri için dijital para birimlerinin bulunmasının mümkün olmadığını söyledi.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version