Tezos (XTZ)'tan Yeni Bir Bitcoin Destekli Token: tzBTC 🔥

Tezos (XTZ)'tan Yeni Bir Bitcoin Destekli Token: tzBTC 🔥
Dünyanın en büyük 10. kripto para birimi olan İsviçre merkezli Tezos blok zincirinde 1:1 Bitcoin destekli bir token olan "tzBTC"yi başlatmak için bir araya geldi.

Haberler Çarşamba günü tzBTC sistemini izleyen Bitcoin İsviçre tarafından duyuruldu. Bu, tzBTC'nin sahiplerine Bitcoin (BTC) değerine sabitlerken Tezos akıllı sözleşmeleriyle etkileşim kurma yeteneği verdiğini söyledi.

Bitcoin Derneği İsviçre Başkanı Lucas Betschart, yaptığı açıklamada “tzTBC ile hedefimiz, BTC'yi daha erişilebilir ve esnek hale getirmek ve lider para birimi konumunu güçlendirmek” dedi. Dernek, Bitcoin ve tzBTC arasındaki tek farkın, ikincisinin Tezos blok zincirinin işlevleri ile etkileşime girebileceği ve bu nedenle Tezos tabanlı merkezi olmayan uygulamalarda konuşlandırılabileceğini söyledi.

Tezos Vakfı'ndan bir temsilci, tzBTC'nin yeni başlatıldığı gibi henüz merkezi olmayan finans (DeFi) entegrasyonlarının olmadığını söyledi, ancak "DeFi topluluğundaki kurumsal destek inanılmaz derecede güçlü."

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version