Ripple Tayland Bankası Siam ile Anlaştı!

ripple haber tayland siam
Tayland'ın en eski bankası Siam Commercial Bank (SCB), Blockchain projesi Ripple Inc ile birlikte geliştirilen SCB EASY aracılığıyla Dış Hat Havale Hizmeti'nin başlatılmasıyla sınır ötesi ödemeler için küresel stratejisini açıkladı. San Francisco merkezli girişim, duyuruyu 28 Nisan 2020'de bir blog yazısında paylaştı.

Tayland'da yatırımını genişletmek isteyen San-Francisco merkezli dağıtık defter teknolojisi (DLT) projesi Ripple Inc., ülkenin en eski bankası SCB ile bir ortaklık imzaladı.

Konuya yakın kaynaklara göre, iki firma 16 milyon SCB müşterisini dijital olarak güçlendirilmiş bir bankacılık deneyimine yönlendirmek için birlikte çalışacak. SCB ve Ripple, hızlı, ölçeklenebilir ve ekonomik sınır ötesi ödemeler sağlamak için Ripple tarafından desteklenen bir mobil uygulama olan SCB EASY'nin geliştirilmesi üzerinde çalışıyor.

Tayland Merkez Bankası (BoT) düzenleme sanal alanından çıkmak için onay alan SCB, SCB EASY mobil uygulaması aracılığıyla, Tayland'daki perakende müşterilerine yeni bir Dış Havale Servisi başlatacak.

Özellikle, mobil ödeme kullanan ilk on ülkenin %80'i Asya'da bulunmaktadır. Muhasebe ve denetim devi PriceWaterCoopers (PwC) tarafından yapılan son ankete göre, Çin nüfusunun yüzde 86'sı mobil ödeme uygulamaları kullanıyor. Tayland rakamı, toplam nüfusun etkileyici bir %67'sini oluşturuyor.

Sınır Ötesi Ödeme Alanını Etkileyen Hızlı Küreselleşme


Artan küreselleşme ve dünya genelinde kaynakların seferber edilmesiyle, güçlü sınır ötesi ödeme çözümlerinin mevcudiyeti her zamankinden daha acil hale geldi.

Konuyla ilgili yorum yapan SCB'nin Ticari Bankacılık Kıdemli Başkan Yardımcısı Arthit Sriumporn şunları söyledi:

Bugün para gönderip almak çok zor. İnsanlar fiziksel olarak bir banka şubesine gitmeli, uzun ve karmaşık formları doldurmalı ve ödemelerin alınmasını beklemelidir. Hizmetimizle insanlar yurt dışına anında para göndere bilir ya da para alabilir.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version