Binance: CoinMarketCap'i Satın Aldık 🔥

Binance CoinMarketCap
Kriptosozluktv.com'da 31 Mart tarihinde Binance'in CoinMarketCap'i 400 Milyon Dolara satın alabileceğini buradaki haberde duyurmuştuk.

Binance tarafından bugün resmi bir duyuru yapılarak günlerdir dönen iddiaların doğru olduğunu ve Binance tarafından CoinMarcetCap'i satın alınacağına dair haberler de doğrulanmış oldu.

Binance Tarafından Yapılan Açıklamanın Tam Metni

Binance ve CoinMarketCap, kriptoyu dünya genelinde daha erişilebilir hale getirmek için güçlerini birleştiriyor

Binance ve CoinMarketCap, kripto varlıkları dünyanın her yerindeki kullanıcılar için daha erişilebilir ve kullanışlı hale getirme ortak vizyonunu sürdürecek.

Dünyanın en büyük dijital varlık borsasının arkasındaki şirket Binance, dünyanın en çok referans alınan kripto varlık veri takibi sitesi CoinMarketCap'in satın alma işlemlerini kısa süre önce tamamladı. Bu dönüm noktası niteliğindeki anlaşma kriptonun en güvenilir iki markasını bir araya getiriyor ve sektörü daha da geliştirmeye yönelik önemli fırsatlar ortaya koyuyor. CoinMarketCap sektördeki en doğru, dakik ve kaliteli kripto verilerini sunma hedefini sürdürürken bir yandan da Binance’in uzmanlığından, kaynaklarından ve ölçeğinden faydalanabilecek. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

CoinMarketCap’in temelindeki DNA, güvenilirlikten özgürlüğe, şeffaflığa ve kullanıcı odaklı olmaya verdiği öneme kadar Binance'in ahlaki ve kültürel değerleriyle yakından örtüşüyor. Ortak vizyonumuz bu satın alma ile güçlenerek sektörde daha fazla büyüme ve şeffaflık yaratma hedefimizi ileri taşıyacak. Böylece birbirimizin güçlü yanlarından faydalanabilecek ve kripto dünyasının altyapı sağlayıcıları olarak birlikte hizmet sunabileceğiz.
Binance, kripto para fiyatları ve borsa işlem hacimleri konusunda en fazla referans alan kaynaklardan biri olan CoinMarketCap ile yakından çalışacak olmaktan büyük heyecan duyuyor. Bununla birlikte, CoinMarketCap kurulduğu günden bu yana dış paydaşlardan bağımsız olarak çalışmayı sürdürdü ve şimdi de faaliyetlerini bağımsız bir kurum olarak devam ettirecek. Binance kripto para borsası ve platforma özel tokenı BNB, CoinMarketCap üzerinde listelenmiş olsa da, CoinMarketCap ve Binance katı bir şekilde birbirinden bağımsız olma politikası sürdüren iki ayrı kurum. Binance'in, CoinMarketCap sıralamaları üzerinde hiçbir yaptırımı yokken, CoinMarketCap de Binance'in operasyonları üzerinde hiçbir etkiye sahip değil.

CoinMarketCap, veri doğruluğunu garanti ederek ve sıralama yöntemlerini geliştirerek en üst seviye güvenilirlikte veriler sunmaya devam edecek. Şirket, kullanıcılarının karar verme süreçlerini güçlendirmek için kısa süre önce yeni bir Likidite Ölçerini kullanıma açtı ve türev piyasa verilerini, yeni sıralama ölçütlerini ve güvenilir ortaklardan analitikleri ekledi. CoinMarketCap, vadeli işlemler, opsiyonlar, borç verme gibi alım satım ürünlerini dahil ederek ve daha fazla değer sunan veri analitikleri ve araçlar ekleyerek sunduğu bilgileri genişletmeyi hedefliyor.

Bu geçişin bir parçası olarak, CoinMarketCap kurucusu Brandon Chez yedi yıldır yürüttüğü yöneticilik görevinin ardından ailesiyle daha fazla zaman geçirmek için CEO’luk görevinden ayrılıyor fakat danışman olarak hizmet vermeyi sürdürecek. CoinMarketCap’in şu anki Strateji Direktörü Carylyne Chan ise geçici CEO olacak.

Brandon Chez şunları söyledi:

Kripto para dünyasında CoinMarketCap’i satın alabilecek tüm ekiplerin arasından Binance en iyi seçeneklerden biri. Bu ekip kullanıcılarını önemsediğini ve onlar için en iyisini yapacağını, şimdiye kadar defalarca kez, en zor zamanlarda bile gösterdi. Bu yaklaşım CoinMarketCap’teki kullanıcı odaklılık felsefemizde de kendini göstermeyi sürdürecek.
Carylyne Chan'ın yorumu ise şöyleydi:
2013’teki mütevazi başlangıcımızdan bu yana listelediğimiz projeler veya borsalarla ilgili sansürden ve yargılardan kaçınarak tarafsızlığımızı sürdürme hedefimiz ve kullanıcıların kendi kararlarını verilere dayanarak vermesi tercihimiz konusunda hep açık olduk. Binance ekibinin, herhangi bir etki altında kalmadan çalışma yöntemlerimizi sürdürmemize yönelik koşulsuz şekilde garanti vermesinden büyük mutluluk duyuyoruz.
CZ ise "CoinMarketCap, birçok kişi için sektörümüzün ana sayfası ve Binance gibi topluluğunu kullanıcı güvenine dayanarak inşa etti. CoinMarketCap’i kullanıcılar ve küresel topluluk için inovatif, kullanışlı ürünler geliştirmeye devam etmesi konusunda güçlendirmeyi planlıyoruz" dedi.

Binance tarafından yapılan resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version