Tron'dan Kendine Ait Stablecoin!

Tron'dan Kendine Ait Stablecoin!
Tron Vakfı, Djed isminde MakerDAO benzeri kendi Stablecoin sistemini başlattı. Yeni sistem, Cumartesi günü Tron'un kurucusu Justin Sun tarafından Twitter'da ilan edildi. Sun ilk olarak projeyi Ocak ayında açıklamıştı.

Ocak ayında TRON topluluğunun Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) tokenları ile desteklenen yeni bir merkezi olmayan stablecoin projesini başlatacağını vurgulamıştı. Djed’in yeni stablecoin, teminat varlıklarının desteklediği USD odaklı bir kripto para olarak “USDJ” olarak adlandırılıyor.

USDJ, TRON ağındaki merkezi olmayan akıllı sözleşmeler yoluyla üretilen yeni bir para birimidir. BTT Token'ı şu anda Djed sisteminde belirtilmemiş durumda. MakerDAO’nun stablecoin sistemine benzer olan, Djed'in diğer özelliklerinin yanı sıra sabit fiyatı, topluluk yönetişimi ve tasfiye mekanizması bulunuyor.

Yapılan açıklama ise şu şekilde:

USDJ'nin TRON DeFi [merkezi olmayan finans] ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olacağına inanıyoruz.
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version