Telegram (GRAM) Token Dağıtımı Federal Mahkeme Tarafından Engellendi

Telegram (GRAM) Token Dağıtımı Federal Mahkeme Tarafından Engellendi
İletişimi devlerinden olan Telegram, New York Federal mahkemesindeki bir hakimin Gram token'ının Howey Testini geçemediğine karar vermesinin ardından token satışı ve dağıtımını engelledi.

1.7 Milyar Dolar Token Satışında Sorun


SEC ve ABD'deki diğer yasal organlar kripto para ve yasa dışı satış konusunda üzeribe düşeni yapıyorlar. Telegram, bu eylemlerden etkilenen ise en son şirket oldu.

Mahkeme kararına göre, hiç kimse mesajlaşma şirketi tarafından işletilen basit bir değer deposu jetonu için 1.7 milyar dolar ödemeye razı olmaz.

Token'lar, yaygın olarak kullanılan SAFT (Gelecek Token'lar için Basit Anlaşma) çerçevesinde yayınlanmıştır. Bu, Amerika Birleşik Devletleri'nde SAFT kullanımı için emsal teşkil edebilir.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version