IRS'den Kripto Para Firmaları İçin Vergi Zirvesi!

IRS kripto para birimleri ve vergi konusunda şirketlerle diyalog kurmak için bir zirve yapacağı ifade ediliyor.

Bloomberg Tax raporlarına göre, 3 Mart'ta IRS'nin Washington D.C. merkezinde gerçekleşmesi planlanan zirveye kripto para şirketleri ve savunucuları davet edildi. Ajansın bir temsilcisi, yayından sonra ulaşıldığında etkinliği onayladı.

Zirvede teknoloji güncellemelerine, kripto para birimi borsalarının karşı karşıya olduğu vergilendirme sorunlarına, vergi beyannamesi hazırlıklarına ve mevzuata uygunluğa değinen 90 dakikalık dört panel yer alacak.

Bloomberg, panel katılımcıları görüşlerini paylaşacak ve vergi idaresi yelpazesinden IRS personelini ve Hazine Bakanlığı'ndaki diğer bürolardan veya ofislerden bireyleri de içerecek. Zirve, IRS'nin kripto para birimi vergi kaçakçılığına yönelik sert duruşunun ortasında geliyor. 2019 yılında, ajans kazançlarını bildirmediği iddia edilen kripto para birimi sahiplerine binlerce mektup gönderdi.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version