Barry Silbert: Bitcoin Madenciliği Çin'den ABD'ye Kayıyor

Grayscale'in CEO'su Barry Silbert, Bitcoin madencilik endüstrisini Çin'den ABD'ye kaydırmak için süregelen bir çaba gözlemlediğini açıkladı.

Aljazeera raporuna göre, Grayscale CEO'su Barry Silbert, son üç ila altı ay boyunca Çin şehirlerinden Bitcoin üretimini ABD ve Kanada'ya getirmek için bir çaba gözlemlediklerini açıkladı.

Çin, Bitcoin madenciliğinin %65'inden sorumludur

Şu anda, Bitcoin madenciliği söz konusu olduğunda Çin , dünyada gerçekleşen tüm BTC madenciliğinin %65'inden sorumlu olduğu için lider ülke. New York merkezli Grayscale Investments'ın kurucusu, Bitcoin üretimini Çin dışında özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'ya taşıma girişimlerinde gerçek anlamda artan bir değişime tanık olduğunu söyledi. Şu anda, Bitmain gibi Çinli firmalar dünyanın en büyük madencileri ve bitcoin madencilik donanımı üreticisidir.

Neden bitcoin madenciliğini Çin'den ABD'ye kaydırmak için bir çaba var?

Grayscale Investments'ın CEO'su Barry Silbert, Bitcoin madenciliğini Asya ülkesinden ABD'ye taşımak için neden bu kadar çaba olduğunu açıklamadı. Çin hükümeti, geçen yıl Bitcoin madencilik çiftliklerinde bir baskı olduğunu açıkladığı için Bitcoin madencilerine de zorluk yaşattı.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbetleri
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version