Nike, Ethereum Tabanlı Token Üretecek!

Dünyanın en büyük ayakkabı firmalarından biri olan Nike, Ethereum'un Blockchain’i üzerinde ayakkabılarını kaydetmek için düğmeye bastı.
ABD Patent ve Ticari Marka Ofisinde paylaşılan 10 Aralık 2019 tarihli belgede Nike, eşsiz kimlikler oluşturmayı ve belli başlı ayakkabılar için ERC 721 tokenleri oluşturma amacında olduğunu belirtti. İnsanlar, fiziki olarak ayakkabıları satın alarak tokenlar karşılığında tamamiyle kişisel özel olan dijital ayakkabı hesaplarına girebilecekler.
Dijital olarak bir ayakkabının temsiliyetinden ziyade, ERC 721 tokenleri, renkler, arka planlar, stiller ve belli özellikler dahil olmak üzere bir ayakkabının dijital olarak tüm bilgilerini kaydedebilecek.
Patent sayesinde insanlar, ayakkabı ve ayakkabı tasarımları üzerinde kendi tarzlarına göre söz sahibi olabilecekler. Bu sayede uygulama kurucuları, kendi ayakkabılarını tasarladıkları gibi tasarımını gerçekleştirdikleri özel ayakkabıların kaç adet üretileceği konusunda sınırlama getirebilecekler.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version