Mersin'deki Bitcoin Hırsızları Yakayı Ele Verdi!

Mersin'de Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, H.M.K.'nin bilgisi dışında Bitcoin cüzdanından parasının eksilmesi üzerine şikayette bulundu, şikayetin üzerine güvenlik ekipleri harekete geçti.

TEK KULLANIMLIK ŞİFREYİ KIRMA PLANI
Çalışma başlatan güvenlik ekipleri; şüphelilerin, mağdur adına hazırladıkları sahte kimlik belgesiyle GSM hattını başka operatöre taşıdıklarını, cep telefonuna tanımlı e-posta ve Bitcoin hesabına gelen "şifremi unuttum" doğrulama yöntemini kendilerine yönlendirerek tek kullanımlık şifre engelini geçtiklerini tespit etti.

Şüphelilerin, H.M.K.'nin hesabında bulunan 170 bin TL değerindeki Bitcoin (BTC)'ini önce kendi hesaplarına, takibini zorlaştırmak için de farklı hesaplara aktardığı ortaya çıktı. Adres tespiti yapılan baskınlarda gözaltına alınan F.E., M.U.E., S.Ş. ve A.Ş. gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkeme sonucu tutuklandı. (DHA)
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version