Deutsche Bank: Kripto Paralar, Fiat Paraların Yerine Geçecek!

Deutsche Bank: Kripto Paralar, Fiat Paraların Yerine Geçecek
2019 yılının son günlerine yaklaşırken adı kara para aklama skandallarına karışan Deutsche Bank, yeni yayınlanan bir araştırma raporuna göre günümüzdeki finansal sistem ve itibari paraların zayıf noktalarına değinildi. Araştırmanın içeriği yalnızca fiat paraların zayıf noktaları değil, aynı şekilde kripto para birimlerinin avantaj ve dezavantajlarına da yer verildi.
Deutsche Bank stratejisti ve araştırmacısı Jim Reid tarafından ortaya çıkarılan raporda, kripto paraların hayatlarımızda yer aldığı günden beri itibari paraların eksiklikleri gün yüzüne çıktığı gözükmekte olduğu belirtildi. Ünlü stratejist, günümüz insanlığının özellikle anonimlik ihtiyaçlarının, dijital para birimlerine ilgiyi artırdığına parmak bastı.

Fiat Paralar Yok Olmaya Muhtaç!

Kripto para birimlerinin yaygınlaşması için üç ana engeli aşması gerektiğini dile getiren Reid, ilk olarak ülkelerin nezdinde resmi bir pozisyon kazanması gerektiğini belirtirken, siber saldırı ve elektrik tüketimi konularında daha dayanıklı ve güvenli olması gerektiğini vurguladı.
Devletlerin kripto paraları kabul etmekten ziyade merkezi olmayan kendi kripto paralarını piyasaya sürmesi nasıl bir reaksiyon gösterecek ilerleyen günlerde göreceğiz.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version