Bitcoin'de Boğa Koşusunun Zamanı Belli mi Oluyor?

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin analistlerinin, BTC hakkında fiyat hareketlenmelerini tahmin edebilen çeşitli ölçüm teknikleri mevcut. Pek kullanılmasa da bir gösterge olarak Bitcoin enerji değerini hesaplayarak tahmin yönteminde bir boğa koşusu görülebileceği ifade ediliyor.
Ünlü Analistlerden biri olan Charles Edwards, paylaştığı bir makalede Bitcoin Enerji Değeri hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Edwards, enerji değeri genellikle arka planda kalsa da analiz edilmesi önemli olan bir metrik olduğunu ifade ediyor.

Metrik, Bitcoin fiyatını enerji değerini yüzde olarak ele alıyor. Edwards, pek fazla bilinmeyen bu metrik hakkında şu ifadeleri kullandı; "2019, önceki boğa koşularının başlangıç ​​özelliklerine çok benziyor." Edwards’ın enerji değeri modeli analizi ise birçok şeyi özetlemekte: "Enerji Değeri modeli, eğer tüm madenciler yarın Bitcoin madenciliği durduracaksaksa güç girişinin sıfır olacağını ve Bitcoin’in değersiz olacağını" belirtiyor. Edwards, enerji değeri formülü ile BTC’nin gerçeğe uygun değerinin 11 bin dolar seviyeleri olduğunu ve işlem fiyatından oldukça yüksek olduğunu ifade ediyor.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version