2020 Bitcoin Tahminleri 💥

Bloomberg'de stratejist ve analist olan Mike McGlone’nin tahminine göre Bitcoin fiyatı, 2019 yılının son günlerinde biraz daha rahatlatacak ve 2020 yılında 10.000 dolar seviyesinin üzerlerinde dolaşabilir şeklinde ifade etti.
2020 yılına sayılı günler kala kripto para kullanıcıları, yatırımcıları ve piyasa analistlerinin üstünde kafa yorduğu bir soru var. Bitcoin 2020’de nasıl bir performans gösterecek? 

Piyasada Boğa Beklentisi Var!

Bitcoin (BTC)'nin yıllık yükseliş seviyesinin üzerinden %50 düzeltme yapılması sonrası, boğa piyasasının içinde olup olmadığı hakkında tartışmalar mevcut. Örnek verecek olursak, ekonomist Alex Krüger, 2020'deki halving etkinliğine rağmen kontrolü ayıların tuttuğunu dile getiriyor.
Ayrıca Alex Krüger, Bitcoin fiyatı 2019 yılının şubat ayında 6.400 Dolar seviyesini aştıktan sonra BTC’nin 2. çeyrek rallisini başarılı bir şekilde tahmin etmişti.
Bloomberg stratejisti McGlone ise Bitcoin'in mevcut durumda "konsolidasyon odaklı boğa piyasası" içinde olduğunu savunuyor. Bu olayla birlikte kripto para fiyatlarının belli fiyat aralıklarında dalgalanmaya devam edeceği ve piyasanın kararsız bir halde olmaya devam edeceği anlamına geliyor.

Bitcoin Daha Sağlam Adımlar Atacak!

McGlone'e göre Bitcoin, gelecekteki 10 yıl içerisinde olgunlaşmaya devam edeceği gözüküyor. Bu durumun avantajlarından biri daha az volatilite yaşanacağıdır. Bir diğer öngörü ise Deutsche Bank’tan gelmişti. 2020’li yıllarda Bitcoin, büyük bir kırılma yaşayacağı bir on yıl geçireceği öngörüsünde bulunmuştu.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

0/Yorumlar

Daha yeni Daha eski