XRP'nin CEO'sundan Ripple Yorumu

XRP'nin CEO'sundan Ripple Yorumu
Kısa bir süre önce XRP tarafından hazırlanan Swell Konferansı’nda Jay Kim, XRP'nin CEO’su Brad Garlinghouse ile bir röportaj gerçekleştirdi. Garlinghouse, Ripple volatilitesi ve XRP hakkında dikkat çeken bazı yorumlarda bulundu.

"Fiat paralar ile işlem yapmak volatilite açısından riskli!"

Jay Kim, Ripple CEO’su ile yaptığı röportajda XRP’nin volatilite durumunun zaman içinde aktarılan değerde bir değişikliğe neden olacağından çekinen insanlardan bahsetti. 
XRP'nin CEO'su Garlinghouse ise bu duruma şu sözlerle yanıt verdi;

İşlem yapmak iki ila üç gün sürüyor ve biri bu oynaklık riskini alıyor. Bir fiat işlemi yaptığınızda, birileri size bu volatilite riskini satıyor ve bu, fiyata dahil oluyor. Çok çok kısa süren bir XRP işleminde, geleneksel paralardakinden daha az oynaklık riski olduğu ortaya çıktı.

"Volatilite asla sorun olmuyor!"

Brad, Ripple'a göre yapılan işlemlerin daha yavaş olması sebebiyle bu oluşan durumun Bitcoin için riskli olduğunu söyledi.
XRP ile yapılan işlemler öyle hızlı ki volatilitenin bir sorun olduğunu hiç görmedik. Talep Üzerine Likidite üzerinden haftada milyonlarca dolar kazanıyoruz. Deneme aşamasını geçtik. Bu aslında gerçek, çalışıyor ve ölçekli.

CEO, XRP'nin başarılı durumunu, genel olarak ne kadar iyi büyüdüğüne bağlı olduğunu sözlerine şu şekilde ekledi:

Projelerin çoğunun çalışmasını istiyorum. Birçoğunun hala deneme aşamasında olduğunu düşünüyorum ancak Ripple için her şeyin iyi olduğunu düşünüyorum.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version