Teknoloji Devi Tencent, Sanal Banka Kuruyor!

Pubg Mobile ve Call of Duty Mobile gibi ses getirmiş birçok projenin, yayıncılığını ve geliştiriciliğini üstlenmiş teknoloji devi Tencent, Sanal Banka Kuruyor!

Çin Halk Cumhuriyeti’nin ve Dünyanın en büyük teknoloji ve internet firmalarından olan Tencent, Hong Kong’ta yeni bir banka kurmak için kolları sıvadı. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre; Tencent’in, Hong Kong’un finansal regülatörü olan SFC’den lisans almaya hak kazanan firmalardan birisi olduğu ifade edildi. Açıklamaya göre, gelecekte Tencent firması, kendi sanal bankasını kuracak.

Tencent'in Blockchain birim başkanı Yige Cai, Hong Kong’ta katıldığı Fintech kongresinde konuyla ilgili şu açıklamarı yaptı:
Hong Kong şehri, son dönemlerde hem dijitalleşme hem de Blockchain teknolojisi ile ilgili konularda ortaya önemli bir vizyon koydu. Bizim yaptığımız projeden öte, bu durum tüm sektör için çok daha önemli bir şeyin habercisi. Bu durumun harika bir gelişme olduğunu ve sektör için pozitif etkiler yaratacağına tamamen katılıyorum.
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version