Hindistan Savunma Bakanı, Blockchain'in Savaştaki Rolünden Bahsetti

Hindistan Savunma Bakanı Rajnath Singh , Blockchain teknolojisinin çağdaş savaşta bir sonraki adım olduğuna inanıyor.

DefExpo 2020 konferansından önce ilk Pazartesi günü yapılacak olan ve 80 ülkenin elçilerinden oluşan toplantıda konuşan Savunma Bakanı Rajnath Singh, The Times of India’ya göre bir sonraki savaşın yinelenmesi için Blockchain, yapay zeka ve büyük verilere ihtiyaç duyulduğunu söyledi.


Singh’e göre:

Büyük veriler ve Blockchain teknolojileri zaten mevcut savaş mücadelesi paradigmasında belirli devrimler yarattı. Savunma sanayii, kritik alt yapının emniyetini ve güvenliğini korumak için bu teknolojilerin üstesinden gelmek ve bunları yararına kullanmak için bir çalışma sürdürüyor.
Savaş; karadan, havadan ve denizdeki çatışmalardan siber saldırılara ve uzay teknolojilerine doğru kaydıkça Singh’in bu teknolojilerin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Günümüzdeki zorluk, "sadece beklenmedik durumlara karşı hazırlık yapmak değil, aynı zamanda birden fazla kaynaktan gelen tehditleri uzaklaştırmak ve aynı zamanda gerektiğinde proaktif olarak tepki verme yeteneğine sahip olmak" dedi.


YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version