Çin Hükümeti Borsalara Lisans Vermeye Mi Başladı?

Twitter’da Crypto Even adlı bir hesaptan yapılan paylaşım, kripto para dünyasında heyecan yarattı. Attığı tweet’te, iddiaya göre kripto para birimi borsalarının yasal hale getirildiğini anlatan resmi belgelere sahip olduğu görülüyor.
Geçtiğimiz günlerde Binance’ın Pekin şehrinde yeni bir ofis açacağını duyurduğu tarihle lisansın üzerindeki tarihin aynı olması ve aynı zamanda ortaya çıkması, Binance’ın Çin Hükümeti’nden yeni bir kripto para borsası lisansı almış olabileceği düşüncesine neden oldu.

Crypto Even adlı Twitter kullanıcısının paylaştığı fotoğrafa baktığımız zaman karşımıza Tianyancha adlı, geniş bir veri havuzuna sahip bir veri teknolojisi şirketi çıkıyor karşımıza. Ancak, şu an siteye Çin dışından erişime izin verilmiyor.
Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, dünyanın önde gelen ekonomilerinden birisi olan Çin’in Blockchain teknolojisinde lokomotif olması gerektiğini söyledi ve Bitcoin fiyatı bir anda patlama yaşadı. Çin basını konuyla ilgili çeşitli kaynaklardan teyit almaya çalışıyor; fakat şu an için bir sonuca ulaşılamadı. Konuyu bizler de yakından takip ediyor olacağız. Yeni bir gelişmede buradan sizlere duyuracağız.
Daha sonra Binance'ın CEO'su CZ attığı Tweet’te panik yapılacak bir durumun olmadığını ve aşırı heyecanlanmaya gerek olmadığını belirtti.

YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version