Avrupa Merkez Bankası'ndan Kripto Para Yorumu❗

Avrupa Merkez Bankası'nın Yönetim Kurulu Üyelerinden olan Benoit Coeuré, katılmış olduğu bir etkinlikte kripto paraların olumlu yanlarından söz etti.
Benoit Coeuré, Avrupa Merkez Bankası ve Belçika Merkez Bankası tarafından ortak olarak düzenlenen bir etkinlikte kripto paralar hakkında sözleri şu şekildeydi:
Avrupa Merkez Bankası ve diğer merkez bankaları aktif olarak kripto paraların fayda ve zararları konusunda araştırmalar yapıyor.

Araştırmalar Sürmeye Devam Edecek!

Yönetim kurulu üyelerinden olan Coeuré, kripto paraların finans sistemindeki tercih sıklığı artmaya devam ettiği sürece finans sistemindeki sorunları iyileştirebileceği konusunda düşüncelere sahip olduğunu belirtti. Elbette kripto paraların olumlu yönleri olmasının yanında olumsuz yönlerinin de mevcut olduğunu ve bu olumsuzlukların da değerlendirmeye aldıklarını ve detaylı bir araştırma yapılmadan asla karar verilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.
Coeuré’ün yaptığı açıklamaları ele aldığımızda; Avrupa Merkez Bankası ve diğer birçok merkez bankası kripto paraları değerlendirmeye aldığı sonucu ortaya çıkabilir. 
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version