2 Trilyon Dolarlık Fonu Yöneten Amerikan Şirketi, BitLicence Aldı!

Dünyada varlık yönetim şirketi dendiğinde akla ilk gelen şirketlerden biri olan ve 2 Trilyon dolar'ın üstünde bir fonu yöneten Fidelity Investments, yatırım araçlarına kripto paraları da dahil etmek istiyor olabilir. Amerika’nın ünlü finans merkezi, Wall Street’te hizmet veren şirket Fidelity, başlangıçta sadece Bitcoin depolama hizmeti sunacak.
2018 yılından bu yana kripto paralar ile ilgili hizmet verme çabasında olan Fidelity, 2019 yılının sonuna geldiğimizde Bitcoin depolama hizmeti verebilmek için BitLicence'ı sonunda alabildi.
Başlangıçta New York eyaletinde bulunan Amerikan vatandaşlarına hizmet verecek. Bu noktada ise kripto para sektörüne nakit akışı girişi muhtemelen çok daha yüksek olacaktır. Ama bunun yanında Fidelity gibi finans sektöründe epey güven vermiş bir şirketin başta bitcoin olmak üzere kripto paraların bilinirliğini arttıracağını kesinlikle söyleyebiliriz. 
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version