Bitcoin Yükselecek mi? El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele: "Devasa Bir Fiyat Artışı İçin Sadece Zaman"

el salvador nayib bukele bitcoin
El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin'in yalnızca 21 milyon sınırlı arzı nedeniyle lider kripto para birimi BTC'nin nihayetinde "devasa bir fiyat artışı" göreceğini ifade etti.

Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Uluslararası Para Fonu (IMF), El salvador hükümetini Bitcoin'in yasal statüsünü kaldırmaya çağırdıktan kısa bir süre sonra Nayib Bukele, Bitcoin (BTC)'de bir başka tahmininde bulundu.

Bukele, bugün paylaştığı bir Twitter gönderisinde, Bitcoin'in yalnızca 21 milyon sınırlı arzı nedeniyle nihayetinde "devasa bir fiyat artışı" göreceğini öngördü.

"Devasa bir fiyat artışı için sadece zaman"

El Salvador başkanı, dünyada “50 milyondan fazla milyoner” olduğunu ve her biri en az 1 BTC'ye sahip olmak isterse yeterli Bitcoin olmadığını vurgulayarak Bitcoin'in sınırlı arzına atıfta bulundu. “Yarısı için bile yeterli değil. Devasa bir fiyat artışı an meselesi” diye tweet attı BukeleEn son Bitcoin düşüşü, El Salvador'un Bitcoin rezervlerinde dolar bazlı büyük kayıplara neden oldu. Salvador hükümeti ilk 200 adet BTC alımını 6 Eylül'de BTC'nin yaklaşık 52.000 dolardan işlem gördüğü sırada yaptı.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version