SEC, Kripto Para Borsası Poloniex'e 10 Milyon Dolar Para Cezası Verdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), "kayıtsız çevrimiçi dijital varlık borsası" işlettiği için kripto borsası Poloniex'e 10 milyon dolar para cezası verdi. Poloniex, SEC'in başvurularını kabul etmeden veya reddetmeden para cezasını ödemeyi kabul etti.

2014 yılında kurulan Poloniex, 2018 yılında Circle tarafından 400 milyon dolara satın alındı. 2019'un sonlarında şirketten ayrılarak Polo Digital Assets adlı yeni bir firma kurdu.

SEC'in bu eylemi, satış noktasına kadar Temmuz 2017 ile Kasım 2019 arasındaki zaman dilimine odaklanıyor. SEC, borsanın kayıtlı olmadığı halde menkul kıymetler olan dijital varlıkları sattığını iddia ediyor.

Açıklamada ayrıca, borsanın menkul kıymet olarak kabul edilebilecek olanlar da dahil olmak üzere yeni token'lar eklerken "agresif" olmak istediği iddia ediliyor.

SEC Uygulama Birimi Siber Birimi başkanı Kristina Littman, "Poloniex, kayıtlı olmayan borsasına dijital varlık menkul kıymetlerini dahil ederek federal menkul kıymetler yasalarına uyum yerine artan kârı seçti" dedi. "Poloniex, uygulanan teknolojiden bağımsız olarak menkul kıymet alıcılarını ve satıcılarını bir araya getirmek için herhangi bir pazar için geçerli olan SEC'in düzenleyici rejimini atlatmaya çalıştı."
Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version