Hindistan'da Önemli Kripto Para Çağrısı! Yasaklamayın, Regüle Edin!

hindistan kripto para
Eski Finans Bakanı Subhash Chandra Garg, hükümetin kripto para birimlerini yasaklamaması, bunun yerine onları regüle gerektiğini söyledi.

PTI raporuna göre, Hindistan'ın kripto para birimi tasarısını hazırlayan Komiteye başkanlık eden Subhash Chandra Garg, Perşembe günü endüstri kuruluşu Assocham tarafından düzenlenen sanal bir etkinlikte Hint hükümetinin kripto para birimlerini yasaklamak yerine düzenlemesi gerektiğini söyledi. "Kripto para birimlerini nasıl regüle edeceğimiz konusunda hala tam bir netlik ve anlayışa sahip olduğumuzu sanmıyorum... Kripto para birimlerini regüle edin, kontrol edin, ancak kripto paralara izin verin, kripto para hizmetlerini teşvik edin” ifadelerinde bulundu.

Hindistan hükümeti bir kripto yasa tasarısı sunmayı planlıyor 

Daha önce bildirildiği gibi, Hindistan hükümeti kripto para tasarısını parlamentonun bütçe oturumunda tanıtmayı planlıyordu, ancak böyle bir tasarının sunulmamasıyla sona erdi. Hindistan Maliye Bakanı ve Devlet Bakanı, kripto paralarla ilgili bazı soruları yanıtladı. Ancak hükümet, tasarının ne zaman yürürlüğe gireceğine dair yeni bir plan açıklamadı. Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükümetin kripto para birimini tamamen yasaklayamayacağını ve bu alanda araştırma için bir alan bırakabileceğini söylemişti. Geçen yılın başlarında, Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası tarafından belirlenen kripto para yasağını kaldırmıştı.

Telegram - Kripto SözlükTelegram - Kripto Sözlük HaberTelegram - Kripto Sözlük Piyasa Muhabbeti
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Boxed Version