Ethereum Fiyat Analizi: ETH Yükseliş Beklentisi mi Oluşturuyor?

Ethereum, Ekim ayından bu yana başarılı bir şekilde devam ettirdiği yükselişini, 20 Şubat'ta 2.060 doları görerek yeni ATH'ını gerçekleştirdi. Bununla birlikte veriler, Ethereum'un 2017-18 boğa koşusuna göre satış baskısının daha az olduğu görülüyor. 20 Şubat'ta 2060 dolara kadar çıkan Ethereum, kademeli olarak düşüş yaşayarak 1295 dolara kadar geriledi. Ancak piyasayla birlikte yeniden yüzleri güldüren ETH, yükselişine devam etti. ETH fiyatı yazının yazıldığı sırada ise 1825 dolar civarında işlem görüyor. Ethereum fiyat bilgileri kripto para borsası ICRYPEX'ten alındı.

Kaynak: ICRYPEX
4 saatlik grafiğe göre, teknik göstergelerde yükseliş yönlü hareket sinyalleri veriyor. RSI 71.40 çizgisinde yükseldi ve boğalar momentumun kontrolünü elinde tutmaya çalışıyor gibi görülüyor. Ayrıca, MACD histogramı neredeyse pozitif bölgeye geçti. Ancak burada yazanlar yatırım tavsiyesi değildir, kripto para birimleri dalgalı olduğu için aşırı risklidir.

Piyasada yaşanan genel yükselişten nasibini alan ETH, yukarıdaki grafikte tutuncu çizgiyle gösterilen düşüş trendini yükseliş yönlü hareket gerçekleştirdi. Mart ayının ortalarındaki fiyat bölgesine gelen ETH, 1.825 dolar civarında hareket ediyor.

Ethereum Destek Seviyeleri:
1807 - 1770 - 1710 dolar

Ethereum Direnç Seviyeleri:
1872 - 1885 - 1965 dolar

Borsalarda Tutulan Ethereum Miktarı Son Yılların En Düşük Seviyesinde!

Borsalara bakıldığında,trader'lar pazarın gidişatı konusunda pozitif gibi görünüyor. ETH'nin yılın başında bu yana agresif yükselişine rağmen, bulunduğumuz günlerde borsalarda tutulan Ethereum miktarları düşüş göstermeye devam ediyor. CryptoQuant verilerine göre, borsalarda tutulan ETH miktarı son yılların en düşük seviyesinde. Grafiğe göre bügün bulunduğu seviyeyi en son 29 Ağustos 2018'de görmüş.


Ethereum Nasıl Alınır?

Kripto para piyasanın en büyük altcoin'i biri olan Ethereum'u kendi araştırmalarınız sonucu satın almak isterseniz eğer ICRYPEX'i kullanabilirsiniz. Ayrıca ICRYPEX'in günlük olarak ücretsiz şekilde paylaştığı kripto para analiz sayfasına da bakmayı unutmayın.

ICRYPEX'ten banka transferi ile Bitcoin ve Ethereum gibi altcoin'leri alabilir, isterseniz de 7/24 kredi kartı ve papara ile kripto para satın alabilirsiniz.


Icrypex Twitter:
YASAL UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook SDK

Boxed Version